Matyjaszczyk popiera Banasia do Senatu

Gdybym tylko mógł, na pewno zagłosowałbym na Łukasza Banasia – stwierdza Prezydent Częstochowy. Krzysztof Matyjaszczyk udzielił kandydatowi Koalicji Obywatelskiej swojego poparcia.

– W polskim Parlamencie potrzebna jest energia, potrzebne są siły witalne – zauważa, dodając, że niezbędna jest również możliwość współpracy. – Trzymam za niego kciuki i mam nadzieję, że już niedługo będę mógł mu gratulować nowej funkcji, tak ważnej dla naszego subregionu – mówi Krzysztof Matyjaszczyk.

Na urząd senatora z naszego regionu startuje Łukasz Banaś, kandydat opozycji parlamentarnej, który swoje cele przedstawia dość jasno. – Postanowiłem wesprzeć wójtów, wesprzeć gminy i powiaty – stwierdza. Kandydat mówi, że z racji pełnionej funkcji radnego na co dzień ma okazję pracować z innymi samorządowcami i problemy, które pojawiają się w lokalnych gminach, są mu bardzo dobrze znane. Łukaszowi Banasiowi nie podoba się również polityka rządu Prawa i Sprawiedliwości, którą chciałby dzięki funkcji senatora zmienić.

Łukasz Banaś startuje z jednego z dwóch jednomandatowych okręgów wyborczych w naszym regionie do Senatu RP. Reprezentuje szereg ugrupowań, w tym opozycję parlamentarną, a o zaufanie mieszkańców będzie konkurował przede wszystkim z przedstawicielem Prawa i Sprawiedliwości. Drugi JOW obejmuje samo miasto Częstochowę, gdzie również o urząd w wyższej izbie będą realnie konkurować dwie osoby.