Stowarzyszenie w Gminie Poczesna organizuje 5 edycję Biegu Strażacka 10-ka.

W dniu 29 kwietnia br. po ulicach Poczesnej po raz 5 pobiegną uczestnicy Biegu Strażacka 10-ka czyli Biegu o Puchar św. Floriana.  W tym dniu Mieszkańcy mogą spodziewać się ograniczeń w ruchu drogowym w godzinach 9.00 – 11.00.

Bieg uliczny O Puchar Św. Floriana, który odbył się pod koniec kwietnia, okazał się frekwencyjnym sukcesem. W dniu zawodów, organizatorów spotkało przyjemne zaskoczenie. Wstępnie liczyli na dwie setki zawodników, finalnie na starcie stawiło się ich o wiele więcej.

Zawody zostały rozegrane w biegu na sześć oraz dwanaście kilometrów, a także w formule nordic walking na dystansie sześciu kilometrów. Dodatkowo przewidziano też bieg dla najmłodszych uczestników. Dzieci miały okazję wziąć udział w zmaganiach na dwustumetrowym odcinku.

– Kiedy zaczynaliśmy, za pierwszym razem pobiegło nas trzydziestu, rok później biegaczy było już pięć razy więcej – mówi. – Zakładaliśmy, że w tym roku będzie nas jeszcze więcej. To dobry prognostyk na przyszłość i doskonała motywacja do organizowania kolejnych edycji – cieszy się Chądzyński.

 

Zapisy na stronie: https://my.raceresult.com/239453/participants

O organizatorze:

Stowarzyszenie w Gminie Poczesna organizuje, inicjuje i wspiera wszelkie aktywności lokalnych liderów w obszarze sportu, kultury, ochrony klimatu i społeczeństwa obywatelskiego.

Stowarzyszenie działa od 2012 roku i realizuje projektu o zasięgu lokalnym i regionalnym. W tym czasie ze środków własnych i dzięki wsparciu samorządu woj. Śląskiego przeprowadziliśmy 5 różnych biegów ulicznych, spotkania autorskie, spotkania w samorządowcami i posłami, Kampanie informacyjne o tematyce ekologicznej oraz bezpłatną pomoc prawną.

Z naszych projektów dotychczas skorzystało ponad 1000 osób.

Kontakt:

Robert Chądzyński

+48 503 344 307

www.wgminiepoczesna.pl