Budżet Obywatelski – kolejna propozycja ekipy Roberta Chądzyńskiego

Pojawiła się kolejna propozycja Komitetu Wyborczego Przyjazna Gmina Poczesna.

– Podobnie jak w innych gminach czas wdrożyć u nas Budżet Obywatelski – mówi Łukasz Łagodziński – kandydat na Radnego w Słowiku. Spotykamy się z tym w Częstochowie i w innych miastach. Czas aby te rozwiązania zastosować również u nas.

Budżet Obywatelski to wydzielona w ramach budżetu kwota, którą w ramach zgłoszonych przez mieszkańców projektów dzielona po przeprowadzonym głosowaniu. Pozwala Mieszkańcom zgłaszać pomysły dla nich ważne i motywuje do przekonywania jak największej ilości uczestników głosowania do swoich pomysłów.

– Aby sprawdzić czy pomysł się przyjmie w pierwszym roku chcemy przeznaczyć na ten cel 1% budżetu, tj. 500 tyś złotych. Jeśli pomysł się sprawdzi to kwota ta będzie powiększana – mówi Robert Chądzyński – kandydat na wójta gminy Poczesna. Takie rozwiązania znane są nie tylko w Polsce. Dzięki takim rozwiązaniom Mieszkańcy mogą wskazywać co dla nich jest ważne i nawet jeśli okazuje się, że w budżecie obywatelskim nie uda się tych pomysłów sfinansować, jest to informacja dla Rady Gminy aby zając się tym tematem i poszukać środków w innych miejscach.

To kolejna propozycja wyborcza tego komitetu wyborczego.

foto: pixabay

źródło: www.robertchadzynski.pl