Czy dzieci pojadą za darmo do szkoły?

Pod koniec wakacji pojawiła się informacja, że w Częstochowie już nie tylko dzieci, a również młodzież szkolna będzie miała możliwość korzystania z komunikacji publicznej bezpłatnie.

– Doszło do niezdrowej sytuacji, kiedy dzieci z naszej Gminy traktowane są gorzej niż te mieszkające w Częstochowie. Nasze dzieci i młodzież musi kupować biletu, podczas gdy ich rówieśnicy z Częstochowy jeżdżą za darmo – zauważa Agnieszka Pietrzak – kandydatka na rodną w Kol. Poczesna

– Naszym zobowiązanie wyborczym jest zapewnienie naszym dzieciom i młodzieży równych szans i bezpłatnej komunikacji. Chcemy aby nasze dzieci mogły bezpłatnie korzystać z komunikacji nie tylko w Naszej Gminie, ale również w Częstochowie. Podejmujemy rozmowy w tej sprawie z ugrupowaniami i stronnictwami z terenu miasta Częstochowy i okolicznych gmin, aby zbudować wspólne porozumienie w tej sprawie – mówi Robert Chądzyński – kandydat na wójta Gminy Poczesna. My nie szukamy usprawiedliwienia, że czegoś się nie dało. Szukamy rozwiązań.

 

źródło: www.robertchadzynski.pl