Czy wybudują krytą pływalnie w Poczesnej?

Od ponad 30 lat Poczesna czeka na zakończenie prac przy kompleksie sportowo – edukacyjnym. Powstała po latach szkoła i hala sportowa. Wyremontowano salę gimnastyczną. Czas na zwieńczenie dzieła. czas na krytą pływalnie i zaplecze siłowe.

– Od lat 80 poprzedniego wieku nasi rodzice zbierali pieniądze na budowę szkoły i sali gimnastycznej. Wielkim wysiłkiem na początku wieku wybudowano budynek pod gimnazjum. Za wielomilionowy kredyt wybudowano szkołę podstawową i halę sportową. Teraz czas na Basen – mówi Agnieszka Pietrzak, zaangażowana w życie szkoły i przedszkola mamy 3 dzieci i kandydatka na radną z Koloni Poczesna – nasze dzieci zasługują ta to, aby podobnie jak ich rówieśnicy w Warszawie czy Łodzi  mogli uczyć się pływać i rozwijać swoje umiejętności sportowe.

– Rozmawiałem z wójtem Kamienicy Polskiej. Powiedział, że jeśli w Poczesnej powstanie basen to chętnie zamiast do Częstochowy będzie woził swoich uczniów do nas na basen – mówi Robert Chądzyński – kandydat na Wójta Gminy Poczesna. Jest szansa na pozyskanie środków unijnych. Trzeba skorzystać z okazji, aby jak najlepiej przygotować nasze dzieci do dorosłości i wyrobić w nich zdrowe nawyki.

– Mieszkańcy naszej gminy powinni korzystać z takiego obiektu nieodpłatnie. Wiadomo w czasie lekcji czyli do 15 pewnie na basenie będą zajęcia organizowane przez poszczególne szkoły, czy to ze Słowika, Nierady, Wrzosowej czy Huty Starej. A później z tego basenu powinni korzystać wszyscy mieszkańcy. – podsumowuje Łukasz Szumera – kandydat na radnego w Poczesnej

Basen to również możliwość prowadzenia rehabilitacji po różnych urazach czy osób niepełnosprawnych. Jest szansa na naszą pocześniańską sekcję pływacką, która może reprezentować nasza gminy na zewnątrz. Bo nie ma lepszej promocji gminy jak poprzez sukces jej mieszkańców.

źródło: KWW Przyjazna Gmina Poczesna

foto: Pixbay