Sztacheta Trail Running & NW 3

Serdecznie zapraszamy do wsparcia i udziału, w biegu ultra charytatywnym „Sztacheta Trail Running & NW 3” ❤️
Wystarczy się zapisać i wziąć udział w biegu, bo środki z opłat startowych trafią do naszych dzieci.
Można też zrobić jakąkolwiek wpłatę od razu na zbiórkę, lub w swoim otoczeniu taką zbiórkę zorganizować.
Chętnie przyjmiemy wsparcie rzeczowe w postaci przekazania czegoś na licytację czy mini loterię. Można nas wspomóc sponsorując np napoje czy owoce. Możliwości wsparcia tej akcji jest bardzo dużo.
Zapraszamy również firmy, drużyny, stowarzyszenia aby przyjechały ze swoimi materiałami reklamowymi. Będzie miejsce aby się tam „zareklamować”, zaprosić na swoje imprezy, lub też trafić ze swoim przekazem do naszej społeczności, o ile będzie to związane ze sportem, aktywnością ruchową czy prospołeczną.
Również pokazy sportowe, prezentacje itp z waszej strony uatrakcyjnią to wydarzenie.
W każdym wypadku prosimy o wcześniejszy kontakt.
Zapraszamy do wystawiania drużyn, gdyż przewidziana jest rywalizacja na sumę przebiegniętych kilometrów, a drużyna zwycięska ma zapewnioną nagrodę od naszego sponsora. Zasady tej rywalizacji będą podane wkrótce na stronie wydarzenia: https://www.facebook.com/events/920268968976630 ale najważniejsze że każdy kilometr będzie się liczył!
Bardzo będziemy wdzięczni za nagłośnienie tej inicjatywy!
To dla nas bardzo dużo!
Założyliśmy sobie ambitny cel na zbiórce, i dzięki licytacjom, cegiełkom, ale przede wszystkim dzięki Waszemu wsparciu, to sie uda!
Impreza jest kameralna, z pewnością nie jest to bieg masowy, ale zyskała już swój charakter i oddanych uczestników!
1. Cel imprezy:
Po raz kolejny, chcemy nagłośnić zbiórkę pomagam.pl/podopiecznisztachety.
Wszystkie nasze akcje zaczęły się od chęci wsparcia dodatkowymi środkami, synka naszego kolegi biegacza z Wrzosowej tj. Frania Szewczyka.
W zeszłym roku, po udanej akcji mama Franka zaproponowała dołączenie kolejnego dziecka, o którym słyszała, że jest w jest w jeszcze większej potrzebie, i w ten sposób dołączył do nas 5 letni Wojtuś z Sosnowca.
(Opisy niepełnosprawności i potrzeb tych dzieciaków są umieszczone na stronie zbiórki.)
2. Miejsce i data
Korzystamy z gościnności Gminy Starcza, i po raz kolejny miejscem spotkania, będzie do górka z altanką, przy starym boisku na ulicy Widokowej w Łyśćcu.
Ze względu na pracę tzw Biura Zawodów, zaczynamy działać już w sobotę 25 maja, ale najwięcej dystansów wystartuje w niedzielę 26 maja, tj Dzień Matki
3.Opis wydarzenia
Głównym punktem programu będą zawody biegowe na różnych dystansach, lub do wyboru marsz w stylu Nordic Walking. Dystanse są dostosowane na każdy poziom wytrenowania: od amatorów do ultrasów. Trasa jest urozmaicona: polne i leśne ścieżki, wzniesienia, szuter, częściowo po ulicy.
Oprócz samego biegania , staramy się zorganizować atrakcje dodatkowe, skierowane do kibiców, publiczności i wszystkich wspierających którzy do nas dołączą.
W planie jest ognisko, które niczym olimpijski znicz ma płonąć przez całą imprezę, i jednocześnie będzie takim centralnym i integrującym miejscem dla wszystkich kibiców.
Z pewnością dużym przeżyciem będzie start o północy, zawodników rywalizujących na dystansie „Ultra 12h”! Robimy wszystko, aby Ci śmiałkowie mieli godną oprawę dla swojego wyzwania!
Godziny i startów
Bieg i NW 7 km Opłotki Trail start w niedzielę 26 maja o godz. 12:30 (limit czasu 1,5h)
Bieg i NW 21km Pół Sztachety start w niedzielę 26 maja o godz.9:30 (limit czasu 3,5h)
Bieg i NW 6h Ultra Sztacheta start w niedzielę 26 maja o godz.07:00
Bieg i NW 12h Północ- Południe start w niedzielę 26 maja o godz. 00:05
Bieg dzieci Sztachetka start w niedzielę 26 maja o godz.11:00
Praca Biura Zawodów:
w sobotę 25 maja w godz.20:00- 23:30
w niedzielę 26 maja w godz.5:30- 12:00
4. Organizatorzy
Jesteśmy grupą przyjaciół których łączy bieganie. Większość z nas skupia się w grupie Sportczesna Running Team.
Oficjalnie reprezentuje na Stowarzyszenie w Gminie Poczesna, jednak cała impreza odbywa się tylko przy wsparciu partnerów wydarzenia, nie mamy na ten cel jakiegoś specjalnego finansowania, po prostu z potrzeby serca skrzykujemy sie na tę akcję raz do roku.
Biegamy.
Pomagamy.
Wspieramy
Jesteśmy razem.